Қазақстандағы Құтқарушылар күні!

2022-10-19 | Жаңалықтар

Инженерлік-технологиялық факультеттің "Химиялық технология және экология" кафедрасында БЖ-902 (эдвайзер Скрипникова Л. В.) және ЭЛ-902 (эдвайзер Артамонова Е. Н.) топтарында Қазақстан Республикасы құтқарушыларының кәсіби мерекесіне арналған кураторлық сағат өтті. 6В11201 "Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау" білім беру бағдарламасының студенттері Омарбеков Әділ, Аманжолова Рамина, Бейсенова Жанель, Бобко Владислав және Омарбеков Бекжан "Қазақстандағы Құтқарушылар күні" презентациясымен сөз сөйледі.
Кураторлық сағат барысында мерекенің қалыптасу тарихы және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар Министрлігінің ұйымдық құрылымы зерделенді, төтенше жағдайларда өз өмірін қатерге тігіп, табиғи және техногендік апаттар кезінде, күнделікті сыни жағдайларда өзіне жүктелген міндеттерді абыроймен орындайтын, мыңдаған адамның өмірін сақтап, материалдық құндылықтарды қорғайтын құтқарушы – қазіргі заманғы мамандықтың маңызды рөлі қаралды әр түрлі қауіптер мен қауіптер жағдайында елдің құндылықтары мен табиғи байлығы.