Желдеткіш жүйелер оқу жабдығын алу

2023-01-24 | Ғылым

Университетте тәжірибелік жұмыстар оқу процесінің элементі ретінде студенттердің алған білімдерін бекіту және кеңейту; өндіріс жағдайында мамандық бойынша қажетті практикалық дағдыларды, технология мен еңбектің озық әдістерін игеру мақсатында жүргізіледі.

Бүгінгі таңда әлеуетті жұмыс берушілердің басым талаптарының бірі-қызметкердің кәсіби құзыреттілігі. Кәсіби құзыреттілік сабақтардың теориялық курсында қалыптасады. Осылайша, теория мен практиканың үздіксіз өзара іс-қимылын сақтау мақсатында университетпен "Желдету жүйелері"оқу жабдығының үлгілік жиынтығы алынды.

Оқу жабдығы жылу және газбен жабдықтау мен желдету жүйелерінің автоматика элементтерін, температураны, қысымды және газ шығынын реттеу және бақылау тәсілдерін зерттеу бойынша зертханалық жұмыстарды жүргізуге арналған. Жабдықта жұмыс ортасы ретінде ауа қолданылады. Оқу жабдығы стендке орнатылған құбыр арқылы өтетін температураны, қысымды және ауа ағынын қоюға және анықтауға мүмкіндік береді. Ауаны жылыту арналы электр жылытқышымен жүзеге асырылады және екінші реттік индикатор аспаптары бар термоэлектрлік түрлендіргіштердің көмегімен өлшенеді.

Оқу жабдығының типтік жиынтығында "Механика және металл өңдеу" білім беру бағдарламалары тобының болашақ мамандары өздерінің теориялық білімдерін желдету жүйелерінің жұмысында қолдана алады. Жинақ "Өнеркәсіптік желдету", "Тамақ өндірісінің процестері мен аппараттары" пәндері бойынша зертханалық сабақтарды өткізу кезінде қажет.

Семинар үлгісіндегі тәжірибелер мен сабақтарды, зертханалық практикумдарды, топтық және жеке консультацияларды өткізуді, кафедра орындайтын ғылыми жобалар шеңберінде ғылыми зерттеулер жүргізуді қамтамасыз ететін сатып алынған жабдық үшін университетке зор алғысымызды білдіреміз!